Tailande karšta visus metus, tad rūpintis keliaujant savimi reikia net labiau nei šiauresniame klimate. Dalinamės dietistės Vaidos Kurpienės patarimais kaip išgyventi karštį, kad nepakenktum savo organizmui. Patarimai bus naudingi ir lietuvišką vasarą (kai ji ateis 🙂 )
Įprastai skysčių poreikis per parą teoriškai skaičiuojamas 30 ml 1 kūno kilogramui, jei yra sportuojama ar intensyviai prakaituojama – vandens poreikis išauga ir formulių apskaičiuoti skysčių poreikį nėra, tačiau galima remtis keliais kitais kriterijais.
Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį kiek dažnai einate šlapintis, jei jau nebuvote 4-5 pastarąsias valandas (išimtis miego metas) – reiškia skysčių trūksta.
Kitas kriterijus – šlapimo spalva. Ji visos dienos metu turėtų būti švelniai gelsvos spalvos. Jei šlapimas ryškiai geltonas ar net rudas – trūksta vandens (išimtis, jei vartojate B grupės vitaminus) ir kuo greičiau reikėtų atstatyti jo kiekį organizme, siekiant išvengti nuovargio jausmo, širdies veiklos sutrikimo ar net šilumos smūgio.
SALDIEJI GĖRIMAI.
Gaivintis saldintais gėrimais, nes jie, nors ir skystis, tačiau nepadeda mūsų organizmo ląstelėms atgauti skysčių balansą. Geriausiai tam tinka vanduo.
VANDUO.
Gaivintis tik vandeniu, kai daug prakaituojate, nes tada prarandate ne tik vandenį, bet ir mineralus, taigi dalį vandens pakeiskite aukštos mineralizacijos natūraliu vandeniu (ant pakuotės parašyta 15,0-35,0 g/l ištirpusių druskų arba vidutinės 5,0-15,0 g/l).
MINERALINIS VANDUO.
Visą geriamąjį vandenį pakeisti mineraliniu su daug druskų, nes taip galite gauti per daug druskų, imti tinti, gali pakilti kraujospūdis. Sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, inkstų nepakankamumu ir kitomis ligomis, kai ribojamas druskų arba skysčių kiekis būtina pasitarti su prižiūrinčiu gydytoju dėl mitybos ir skysčių karščių metu.
DIDELĖS GĖRIMO TALPOS.
Įsigyti didelę talpą vandens, ją atidaryti ir vartoti visą dieną ar net kelias paras. Vanduo yra maisto produktas ir jis turi būti suvartojamas per 4-6 valandas nuo buteliuko atidarymo momento, kai temperatūra 22-24 C. Kai karštis didesnis – vanduo genda greičiau, taigi pagalvokite kokio dydžio tarą pirkti.
LABAI ŠALTO VANDENS GĖRIMAS.
Negerkite labai šalto vandens, kai esate įkaitę – pakenksite savo sveikatai.
PLASTIKINIAI BUTELIUKAI.
Plastikiniai vandens buteliukai nėra skirti daugkartiniam vartojimui. Tam įsigykite kokybiškas gertuves ir nuolat vartokite šviežią vandenį.
LAIKYMAS SAULĖJE.
Plastikinių vandens buteliukų laikymas atviruose saulės spinduliuose gali išsiskirti kenksmingas medžiagas.
Pasirūpinkite savimi!
Straipsnio šaltinis: „Sulieknėk”
Jeigu turite klausimų apie keliones Tailande, prisijunkite į grupę Tailandas iš pirmų lūpų.