Keliauti išleidžiant labai mažai pinigų įmanoma. Kai kurie apkeliauja pasaulį su keliais šimtais dolerių kišenėje. Galvojate, ar teisingai perskaitėte? Teisingai – taip, su keliais šimtais dolerių aplink pasaulį! Esu skaičius ne vieną blogą ir straipsnį, kuriems svajonės įgyvendinimas buvo svarbiau už pinigų kiekį kišenėje. Vieni apie tokią galimybę net neįtaria esant, kiti taip keliauja ne vienus metus. OK, taip keliauti pakankamai ekstremalu ir tai ne mano sritis, bet galiu pasidalinti patarimais, kaip pakeliauti labai nebrangiai. Labai seniai pati svajojau savanoriauti Afrikoje, deja (o gal valio, nes be to nebūčiau dabar tokia, kokia esu), gavau darbo pasiūlymą kurio negalėjau atsisakyti, bet galima sakyti, iš dalies svajonę įgyvendinu dabar. Gal tik ne taip tiesiogiai. Apie mus.
Taigi, pradėkime nuo skrydžio bilietų. Įmanoma atskristi į Aziją turint vos šimtinę kišenėje. Žinoma, radus tokius bilietus juos turi čiupt čia ir dabar, kartais dėl jų gali tekti ir nemiegoti bei susitaikyti, kad perkant tokius bilietus programa užluš pora kartų. Patikrinkite Holiday Pirates ar Travel Free puslapius. Anksčiau ar vėliau ten rasite pasiūlymą, dėl kurio pakeisite savo gyvenimą. Žinoma, datos turi būti lanksčios, kitaip tokius bilietus surast bus labai sunku. Atvykę į vietą keliaukite pigiausiu vietiniams skirtu transportu – kainuos skatikus. Tik komforto, žinoma, nesitikėkit.
Kaip susirasti nemokamą nakvynę keliaujant, o gal net veiklos?
1 būdas – apsistokite nemokamai pas tokius pat patrakusius, kaip ir jūs per Couchsurfing. Šiam puslapiui tikrai yra alternatyvų. Jūsų laukia milijonai kurie gali jus priimti nakvot – kartais nesitikėdami už tai kažką gauti, kiti turi labai konkrečių prašymų (pvz. pagaminti savo šalies tradicinę vakarienę ar atvežti marškinėlius su jūsų šalies pavadinimu). Be to, kad gausite kur padėti galvą ir dušą nusiprausti, gausite ir neįkainuojamos patirties – rekomendacijas kur valgyti, ką aplankyti ir panašiai. Tiesa, taip ieškant nakvynės gali būti sudėtinga neturintiems atsiliepimų apie save, tad pradžioje patys pabandykite priimti keletą keliautojų, kad pirmieji atsiliepimai greičiau atsirastų – taip nakvynę surasite tikrai greičiau. Taip pat suplanuoti tokias nakvynes reiktų iš anksto.
2 būdas – tapti augintinio aukle. Taip, žmonės, kurie išvyksta atostogų ieško, kas pasirūpintų jų šuniukais, kačiukais, o kartais ir visu ūkiu. Arba tapkite namų prižiūrėtoju. Tokių pasiūlymų galite rasti visame pasaulyje ir įvairiai trukmei – nuo kelių dienų iki metų ar net daugiau. Sąlygos taip pat labai skirtingos. Keletas puslapių, kuriuose rasite panašių pasiūlymų: Trusted house sitters, PSI, HouseCarers, Nomador.
3 būdas – iškeisti savo paslaugas į nakvynę ir maistą. Kartais tai vadinama savanoriavimu. Kartais mainų apsikeitimu. O kartais jums bus už tai net sumokama. Sugalvokite, kaip galite padėti kitiems ir gal net keliaudami patobulinsite savo profesinius įgūdžius ar įgysite naujų ir grįžę iš savo „epic” kelionės papildysite savo CV? Workaway, Wwoof, Worlpackers, Helpx – sakyčiau toks keliavimo būdas yra dabar labai madingas ir sparčiai populiarėjantis net ir tarp tų, kurie galėtų sau leisti kelionę apmokėti. Bet taip keliaut įdomiau, o tikra kultūrinė patirtis garantuota! Gal tapsite mokytojo pagalbininku, padėsite auginti ekologišką daržą, savanoriausite jogos mokykloje ar nardymo centre? Įgyvendink savo svajonę dabar!
Norite jaustis saugiai ir keliaujant užsidirbti šiek tiek pinigų? Tuomet jums reiktų tokio darbo, kuris jūsų „nepririštų” prie vietos. Šis klausimas man užduodamas ypač dažnai, todėl pabandysiu jums keletą idėjų pasiūlyti:
Fotografuojate? Užsiregistruokite foto bankuose, per kuriuos galėsite pardavinėti savo darytas nuotraukas.
Išnuomokite savo būstą per AirBnb. Žinoma, jums tokiu atveju reiks turėti patikimą partnerį, kuris pasirūpintų jūsų svečiais. Paspaudę šią nuorodą gausite ir AirBnb kreditą savo pirmajai kelionei.
Rašykite blogą. Taip, iš blogo irgi galima uždirbti, ypač, jei tą darote anglų kalba. Net nebūtinai apie savo keliones, rašykite apie savo hobį. Ir savo hobį paverskite „online” verslu.
Tapkite modeliu, filmuokitės masinėse scenose. Tiesa, čia tiktų tuo atveju, jei pasirinktumėte pasyvesnį keliavimo būdą. Krabyje, čia kur mes dabar gyvenam, filmavimai vyksta nuolatos.
„Instagraminkite” – populiarūs kelionių blogeriai instagrame keliauja neretai nemokamai – tiesiog už reklamą savo puslapyje. Žinoma, tam reiks turėti ne vieną dešimtį tūkstančių jūsų puslapio sekėjų.
OK, pakalbėkime apie rimtesnį darbą nuotoliniu būdu. Aš tą ir pati darau, šiek tiek padeda Tomas. Kažkada kai mūsų gyvenimo avantiūra buvo tik begimstanti, susirašiau ant lapelio savo stipriąsias savybes kurios galėtų praversti dirbant nuotoliniu būdu. Ir štai, man sekasi visai neblogai. Tiesa, vien susirašyti savo savybių neužteks. Teks ir šiek tiek pasimokyti. Dėkui šiuolaikinėms technologijoms, kad mokytis galima ir keliaujant – tereikia kompiuterio ir interneto. Aš pati jau Lietuvoje būdama pradėjau studijuoti plačiau apie internetinį marketingą, o ir patirties turėjau nemažai. Toliau tęsiau kursus „online”. Čia keletas puslapių, kuriuose rasite daugybę kursų internetu: Coursera, ShawnAcademy. Tereikia sugalvoti kaip savo gerąsias savybes ir gebėjimus paversti darbu, susidaryti planą ir siekti savo tikslo. Gal puikiai kalbate kokia nors kalba ir galite užsiimti vertimo darbais? Rašyti straipsnius? Redaguoti tekstus? Programuoti? Kurti appsus? Kurti dizainą? Redaguoti nuotraukas? Kurti grafininius video? Šį sarašą galima tęsti be pabaigos… Ieškokite kursų ta tema, kuria ruošiatės ateityje dirbti.
Ką daryti toliau, kai jau pasimokėte? Laikas ieškoti klientų. XXI amžiui viskas paprasčiau ir lengviau, žinoma, ir konkurencija didelė. Registruokitės Versliukai, Fiver, PeoplePerHour, UpWork, Freelancer ir kituose panašiuose puslapiuose. Nepamirškite apie savo gyvenimo ir karjeros pokyčius pranešti savo draugams – didelė tikimybė, kad būtent jie taps jūsų pirmieji klientai. Megzkite pažinčių ratą, kalbėkite apie tai ir jūsų pirmieji klientai greitai atsiras.
Tik ko gero jus šiek tiek nuvilsiu, nes nuo šiol visada turėsite dėti daug pastangų – susirasti klientą, atlikti darbą kokybiškai, išlaikyti klientą ir padaryti taip, kad klientas tave rekomenduotų. Iš pradžių ko gero teks dirbti labai daug ir už labai mažai, bet galiausiai ateis atpildo valanda. Atsiminkite, be sunkaus darbo niekas neatsiranda. Už kiekvieno mūsų gražaus kadro slepiasi ne viena darbo valanda ar diena praleista prie kompiuterio.
Na, dar, žinoma, lieka galimybė susirasti nuolatinį darbą. Nėra sudėtinga gauti Anglų kalbos mokytojo darbą (turint išsilavinimą ir tarptautinius sertifikatus), ar dirbti nardymo srityje. Tiesa, šiuo atveju reiks nemažai investicijų prieš pradedant užsidirbti. Taip pat turistinėse vietose įmanoma susirasti legalų darbą viešbučiuose bei restoranuose.
Na ir dar vienas svarbus momentas, jei ieškose darbo, pasidomėkite įdarbinimo procedūra ir vizomis toje šalyje, kurioje norite dirbti.
Gal ir jūs keliaujate bei dirbate? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose!
Apie mūsų gyvenimą Tailande daugiau Facebooke ir Instagrame. Daugiau nuotraukų, patarimų ir patirties!
Straipsnio nuotraukos JCK-fotografija.
Naudingos nuorodos keliaujantiems į Tailandą
Viešbučių užsakymas: Booking.com ir AgodaViešasis transportas ir pervežimai: 12Go
Ekskursijos ir pervežimai: Klook | Viator
Automobilių nuoma: DiscoverCars
Atgalinio bilieto rezervacija: Onward Ticket
Neįvykusių ir vėlavusių skrydžių kompensacija: Skycop
Virtuali SIM kortelė: Saily (5% nuolaida) | Airalo
Visa informacija vienoje vietoje:
Tailando atmintinės | Kelionių maršrutai