Šį kartą mano mylimoje „Tailandiečių” rubrikoje kalbinu penktus metus Bankoke gyvenančią lietuvę Tomą Jucevičiūtę. Beje, kiekvieno šios rubrikos straipsnio gale rasite patarimus ką aplankyti, pamatyti ir išbandyti, bei kur apsistoti tiesiai iš ten gyvenančio lūpų!
– Kaip, kada ir kodėl atsidūrėte Tailande? Kurioje vietoje gyvenate?
Į Tailandą atvykau 2013-jų sausį, vis dar būdama 18. Visuomet žavėjausi Azija, ypač Japonija, ir žinojau, kad noriu tame krašte gyventi. Nuo pat paauglystės aktyviai internete susirašinėjau su užsieniečiais, ypač azijiečiais. Tokiu būdu atradau daug internetinių ‘draugų’, kurių dėka sužinojau apie valstybes, kultūrą, gyvenimą Azijoje, bei galimybes studijuoti. Kadangi tada jau buvau dvyliktokė, pastaroji tema buvo labai aktuali. O konkrečiai Tailandą pasirinkau dėl tam tikrų asmeninių priežasčių 🙂 Per kelis mėnesius susiradau privatų universitetą, pateikiau paraišką ir buvau pakviesta atvykti studijuoti į Bankoką. Bilietus nusipirkau iš savo asmeninių, ‘viso gyvenimo’ santaupų, ir taip prasidėjo mano savarankiškas gyvenimas Tailande, Bankoko mieste.
– Ką jūs čia veikiate? Papasakokit šiek tiek apie darbą, ypatumus ką reiktų žinoti.
3 metus mokiausi universitete, dabar dirbu tarptautinėje el. rinkodaros agentūroje. Prieš tai dirbau žurnale, reklamos kompanijoje, bei žmogiškųjų išteklių firmoje.
Bijau išsiplėtoti, nes patarimų turiu nuo A iki Z 🙂 Tailandas tikrai nėra kaip Europa ir viskas čia kardinaliai skiriasi. Reikia ne tik suprasti kultūrą, neieškoti tokių darbų kaip Lietuvoje ar Europoje bet ir suvokti savo, kaip atvykėlio, padėtį.
Pasidalinsiu keturiomis savo įžvalgomis:
– Pirma, darbo paieškos turi tapti pilno etato darbu ir gali užtrukti nuo 3 iki 6 mėnesių, o gal ir ilgiau, nebent jūs norite būti mokytoju.
– Antra, 99% darbo skelbimų bus anglų kalba, bet tai nereiškia, kad jie ieško užsieniečių.
– Trečia, beveik nei vienas vakarietis nedirba tajų firmose (kalbu iš savo patirties), nes jų nepriima dėl kalbos ir kultūrinių skirtumų, daug kas ir net nenori. Na, nebent didelės tajų korporacijos, viešbučiai, bei tos pačios ugdymo įstaigos.
– Ir ketvirta, Tailande reiktų žinoti, jog kad ir kaip norėtumėte su tajais lygūs nebūsite, įvairiomis prasmėmis.
– Kas labiausiai patinka gyvenant Tailande?
Tai, kad galiu daug ką sau leisti, mėgautis skaniu maistu (netgi Šiaurės Korėjos), susipažinti su įvairių tautybių žmonėmis. Taip pat patinka vietinių paslaugumas, mados ir grožio standartai. Gal skamba keistai, bet gyvenimas šioje aplinkoje mane skatina kurti ir augti, čia tiek daug galimybių tik reikia jas rasti ir atsirinkti.
– Su kokiais iššūkiais gyvenant teko susidurti? gal galite papasakoti kokią nors pamokančia istoriją iš gyvenimo Tailande?
Kadangi aš nuo pat ankstyvos paauglystės save šviečiau apie kitas kultūras, laimei, man jokių neišsprendžiamų keblumų niekada nekilo. Taipogi, Tailande nuo pat pirmos dienos gyvenau, kaip oficialus imigrantas (omenyje turiu oficialią neimigracinę vizą), o ne turistė, tad viskas man buvo daug lengviau. Padėjo ir universitetas ir darbovietės. Niekada niekas manęs nepaliko vienos nepatogiose situacijose ir daug ką net padarė už mane. Tailande reikia turėti begalę kantrybės ir galų gale viskas išsispręs.
– Jūsų mėgstamiausi patiekalai – ką manote apie tajišką virtuvę?
Tajiška virtuvė man patinka. Studijų laikais, kai buvo daugiau laiko, pati gamindavau tajų patiekalus, bet pastaruosius kelis metus nieko nebegaminu. Yra vos keletas patiekalų, kurių nemėgstu – nesu išranki. Tajai draugai dažnai nustemba, jog ‘kaip užsienietė’ valgau viską ką ir jie. Taip pat galiu valgyti aštriau nei kai kurie mano pažįstami 🙂 Po ilgo gyvenimo šalyje mėgstamiausio patiekalo nebeturiu. Tačiau jeigu galiu pasirinkti visuomet renkuosi Geang Keow Wan Gai (žalio kario srubą su vištiena), Tom Yam Goong (Tom Yam sriubą su krevetėmis), vakarojant su draugais labai smagu užsisakyti Jim Jum (klasikinį tajų hot pot’a). Neseniai labai pamėgau Khao Ka Moo (šaltienos tipo kiaulių kojytes virtas sojos padaže), ir žinoma be proto mėgstu visas žalias (bet padažuose mirkytas) ir keptas jūros gėrybes. Nebijau valgyti ir vabzdžių! 😀
– Ar daug keliavote Tailande? Kokios mėgstamiausios vietos čia ir į kur norėtumėt grįžti? Ką dar norėtumėte aplankyti ar pamatyti?
Tailande aplankiau beveik visas turistines ir mažiau turistines vietas. Labiausiai patiko Ko Chang sala, kurioje jau buvau tris kartus. Ten taip žalia ir tylu, daug laukinių beždžionių ir paukščių. Dar labai patiko Phetchaburi provincija, kurioje lankiausi prieš metus. Tenai nėra jokių turistų, bet puikiai pritaikyta keliauti. Dabar mano planuose šiek tiek sunkiau pasiekiamos ir brangesnės kelionės į Loei, Nan, Mai Hong Son provincijas. Taip pat norėčiau aplankyti Khao Sok nacionalinį parką.
– Ką vežate lauktuvių draugams ir artimiesiems?
Keista, bet niekas manęs jokių lauktuvių neprašo. Mamai dažniausiai parvežu laikrodžių, tajų Mistine firmos kosmetikos priemonių. Kitiems šeimos nariams ir artimiems draugams parvežu papuošalų, ikoniškų kvepiančių muilų, plaukų priemonių, keistų saldumynų, kurių beveik niekas nevalgo 😀 Geriausi ‘suvenyrai’ yra geltonieji mangai ir saldūs ananasai. Juos tikrai dievina visi.
– Be ko tailandietiško jau neįsivaizduojate savo gyvenimo?
Mano gyvenime nieko nėra nepakeičiamo. Tačiau pripažįstu, jog labai pripratau čia gyventi. Galbūt ne tiek prie kažko „tailandietiško”, bet apskritai šiame krašte. Nebeįsivaizduoju gyvenimo tarp niurgzlių žmonių, kurie kritikuoja kitus dėl pomėgių, stiliaus ar tiesiog požiūrio į gyvenimą. Tailande gali niekada taip ir nesuaugti ir tai normalu.
– Ką patartumėte norintiems ilgiau pagyventi Tailande?
Svarbiausia suprasti, kad čia tikrai nėra rojus žemėje ir tikrai ne kiekvienam ši šalis ‘prilips’. Pavyzdžiui, nei vienas iš mano artimųjų po apsilankymo Tailande nenorėtų čia nuolatos gyventi. Reikia gerai išsinagrinėti savo prioritetus prieš investuojant savo laiką ir pinigus į šią šalį. Visgi tai keistų, mūsų akimis, požiūrių šalis.
– Ką patartumėte keliautojams?
Gerai susipažinkite su taisyklėmis kaip reikia elgtis šventyklose, ko negalima sakyti viešai ir kaip nederėtų elgtis viešojoje vietoje. Būkite atidūs, nesėskite į pirmą pasitaikiusį Tuk-tuk ar taksi. Visuomet klauskite kainos ir ar būtų galima nusiderėti. Gerai susipažinkite su kainomis, taip iš jūsų ‘nenulups’ per daug negu reikia. Nebūkite turistas, kuris negerbia kitų ir per daug visur lenda, garsiai kalba ir šūkauja. Kaip Bankoko gyventoja, galiu išduoti paslaptį, jog visi tyliai nekenčia turistų su milžiniškais lagaminais ar kuprinėmis, keliaujančiais viešuoju transportu piko metu, ypač ryte. Apgalvokite savo kelionės laiką ir priemonę ne tik dėl kitų, bet ir jūsų pačių patogumo 🙂
– Ką rekomenduotumėte aplankyti ar nuveikti Bankoke?
Lankytinos vietos:
Bang Krachao arba Green Lung of Bangkok (Žalieji Bankoko plaučiai):
Kinų kvartalas ir bent kelios ten esančios šventyklos (pvz Wat Mangkon Kamalawat, Chao Zhou Shi Kong ar kitoje upės pusėje stovinti Jee Jin Foundation šventykla):
Wat Hua Lamphong budistų šventykla:
Ko Kret puodžių sala:
Jim Thompson namai:
Wat Saket Golden Mountain (auksinis kalnas) šventykla;
Wat Arun šventykla;
BACC Galerija;
Lumpini parkas.
Kavinės, restoranai:
Caturday kačių kavinė;
Dressed salotų kavinė;
Latest recipe restoranas Le Meridien viešbutyje;
After You desertų kavinė;
El Diablo meksikiečių restoranas.
Barai Bankoke:
Vogue lounge;
The speakeasy rooftop;
CRU champagne bar at red sky.
Viešbučiai Bankoke:
Anantara Riverside;
Hotel Muse Bangkok.
Dėkojame už pokalbį ir iki susitikimo Bankoke!
Keliausite po Tailandą? Junkitės prie grupės „Tailandas iš pirmų lūpų” ar sekite mus FB „Apie gyvenimą Džiaugsmo gatvėj. Tailandas„.
Dažniausiai užduodami klausimai apie Tailandą.
Daugiau viešbučių pasiūlymų Bankoke:
Booking.com
Naudingos nuorodos keliaujantiems į Tailandą
Viešbučių užsakymas: Booking.com ir AgodaViešasis transportas ir pervežimai: 12Go
Ekskursijos ir pervežimai: Klook
Automobilių nuoma: DiscoverCars
Atgalinio bilieto rezervacija: Onward Ticket
Neįvykusių skrydžių kompensacija: Skycop
Virtuali SIM kortelė: Saily (5% nuolaida) | Airalo
Visa informacija vienoje vietoje:
Tailando atmintinės | Kelionių maršrutai