Apie motorolerio nuomą Tailande. Ir ne tik apie nuomą, bet ir kitus su tuo susijusius reikalus.
Taigi, vykstate atostogų? Jūs turite du pasirinkimus – važinėtis motoroleriu arba taxi, imti turus ir nesukti galvos. Yra dvi žmonių kategorijos ir abi jos geros. Tikrai ne visi gali dėl vienokių ar kitokių priežasčių važinėti motoroleriu gali, ar nori. Tik jei galvojate – kad nedera dėl amžiaus, labai klystate – čia labai daug gyvenančių pensininkų kurie ne tik motorolerius vairuoja, bet ir galingus motociklus. Be motorolerio aš nebeįsivaizduoju savo gyvenimo ir tikiu, kad grįžus į Lietuvą irgi pirksiu. Tokiam Krabi be motorolerio tikrai įmanoma išsiversti, nes gausu turų, gerai išvystyta taxi bei viešojo transporto sistema, bet salose viskas sudėtingiau – jei norite ne pasyvių atostogų kai guli po palme ir nieko neveiki, na, gal kokią dieną paplaukioji laiveliu, o taxi važiuoti nėra labai pigu, vienintelis būdas – kažką pamatyti – motoroleris.
Grįžkim prie esmės. Tad ką reikia žinoti nuomojantis motorolerį Tailande:
- Yra dvi nuomos rūšys – kai paliekate kaip užstatą savo pasą ir kai paliekate paso kopiją bei piniginį užstatą. Jei reikia palikti pasą, rekomenduoju naudotis patikimomis, rekomenduojamomis nuomos vietomis. Ne dėl to, kad jūsų paso gražinus motorolerį neatiduos, bet dėl to, kad jei kas nors nutiks, paprastai jums tai kainuos gerokai daugiau, nei motorolerio taisymo kaina. Kai kurie nuomos punktai tuo net garsėja – uždirba iš kitų nelaimių. Palikus pasą kaip užstatą, o dar ir nutikus nelaimei, tikrai niekas negalvoja apie pinigus ir taupo savo laiką.
- Kad kažkas nutiktų – niekam nelinkiu. Deja, tai pakankamai dažna situacija – vis tik augę mes toje šalį, kur motoroleriais mūsų nuo vaikystės nevežioja, be to čia visai kita vairavimo kultūra, keliai nežinomi. Kai kuriose salose keliai dar ir labai jau vingiuoti bei statūs pasitaiko. Vairuokite saugiai. Žinau, kaip malonu spustelėti akceleratorių ir lėkti su vėjeliu, bet tikrai niekam nelinkiu susižeisti. O susižeidžiama čia ne taip ir retai. Tiesa, būtinai turėkite kelionių draudimą. Labiau jaudinkitės ne dėl važiavimo kita puse, o dėl to, kad nesumaišytumėte stabdžio ir gazo 🙂
- Visuomet dėvėkite šalmą. Neimkite pavyzdžio iš vietinių šiuo klausimu. Šalmas bus visada pirmas dalykas dėl ko jus gali stabdyti policija, be to tai pagrindinė apsauga nutikus nelaimei.
- Nuomojantis motorolerį dokumentų greičiausiai negausite. Geriausiu atveju bus priklijuotas lipdukas dėl sumokėtų mokesčių, bet taip vadinamos „žaliosios knygelės” jums niekas neduos, bet dėl to labai nesijaudinkite. Draudimo taip pat dažniausiai nebūna. Esu girdėjus vieną atvejį, kai nusipirko ir draudimą, bet vis tiek teko padengti motorolerio taisymo išlaidas.
5. Nuomojantis motorolerį nusifotografuokite iš visų pusių. Nes visai ne jūsų įbrėžimas gražinant motorolerį gali staiga tapti jūsų. - Su savimi turėkite vairuotojo pažymėjimą. Teoriškai lietuviškos teisės netinka, kurį laiką nuo įvažiavimo galioja tarptautinės teisės, bet praktiškai pulti keistis ar dėl to nevažinėti motoroleriu tikrai nebūtina. Gėda prisipažinti, mes vis dar važinėjame lietuviškomis teisėmis. Dažniausiai policija į tai žiūri atlaidžiai. Per 1.5 metų nei vienas iš mūsų bėdų dėl teisių neturėjome, nors tiesą sakant labai norėčiau jas pasikeisti.
- Jei planuojate būti ilgesnį laikotarpį, galite pasigaminti tajiškas vairuotojo teises – jums prireiks viso labo medicinos pažymos iš gydytojo (kažkas apie 120 thb), jūsų registracijos formos Tailande (padaroma migracinėje tarnyboje su namo (tinka ir viešbučio) galiojančia sutartimi, kurioje parašytas jūsų vardas ir yra parašas, nemokamai), paso, vizos kopijų. Berods tiek. Tik Tailandas nuostabus tuo, kad iš tiesų tu niekada iki galo nieko tiksliai nežinai ir čia tiek daug vietos netikėtumams. Tiesa, jei esate dviese ir abu norite turėti tailandietiškas teises – būtinai pasirašant nuomos sutartį abiejų vardu, nes tą galės padaryt tik tas, kieno vardas bus ant sutarties.
- Jei planuojate būti ilgiau nei 5-6 mėn., rekomenduoju motorolerį įsigyti. Perrašyti dokumentus nėra sudėtinga – jums reiks transporto departamento patvirtintos abiejų pusių pasirašytos formos, vietoje praeisit „technikinę” (kas labiau panašu buvo į kėbulo numerio patikrinimą), jei perkate iš tailandiečio- paso kopijos su parašu, jei iš užsieniečio – dar ir galiojančios vizos (būtinai galiojančios, dokumentus galit pasikeisti tik jei pardavėjas neišvykęs iš šalies), jūsų paso kopijos ir galiojančios vizos su parašais. Kiekvienais metais jums teks sumokėti mokesčius, kurie labai nedideli (dabar tiksliai nepamenu, bet kažkas apie 300-400 thb).
- Nuomos kainos: svyruoja priklausoma nuo sezono, laikotarpio. motorolerio modelio ir vietos. Kai kuriose salose žymiai brangiau nei žemyninėje dalyje. Koh Phangane draugas su mūsų nuolaida jums išnuomos trumpam laikui už 130-180 thb, Krabyje kaimynas nuomoja vidutiniškai už 200 Thb, bet turi ir prabangių variantų. Vidutinės normalios kainos daugelyje vietų 180-250 Thb. Nuomojantis ilgam laikui – vidutinė mėnesio kaina 2000-3500 Thb.
Grįžkim prie motorolerio nuomos – jei jums reikia motorolerio Krabi, mūsų kaimynas jų turi bent 40, Krabi tai bene vienintelė vieta, kur nereikia palikti paso, o užstatas vos 3000 Thb. Nuomoja ilgam ir trumpam laikui. Parašykite mums ir mes jums padėsime išsinuomoti.
Jei reikalingas motoroleris Koh Phangan saloje – mūsų senas geras draugas nuomoja juos visai netoli uosto, kas yra labai patogu – vos atplaukus sėdi ant motorolerio ir iškart sutaupai krūvą pinigų taxi, esi laisvas ir neprisirišęs: išėjus iš uosto eiti visą laiką tiesiai, kol atsimušite į T formos sankryžą. kitoje kelio pusėje pamatysite žalią banką, iškart šalia ir motorolerių nuoma. Jei pasakysite, kad atėjote nuo Tomo iš Lietuvos, iškart gausite nuolaidą. Jei parašysite mums kelios dienos prieš – būsit garantuoti kad jie jūsų lauks bet kuriuo metu bei bus paliktas geriausias įmanomas tuo metu variantas. Per „fool moon party” motoroleriai paprastai būna pas jį iššluoti, kitu laiku, jei tai ne Kalėdų laikotarpis – tikrai turėtų būti bent keletas motorolerių.
Mes šiuo metu gyvename Krabi regione, prisijunkite prie mūsų FB grupės. Mūsų gyvenimo nuotykius galit sekti FB puslapyje.
Naudingos nuorodos keliaujantiems į Tailandą
Viešbučių užsakymas: Booking.com ir AgodaViešasis transportas ir pervežimai: 12Go
Ekskursijos ir pervežimai: Klook
Automobilių nuoma: DiscoverCars
Atgalinio bilieto rezervacija: Onward Ticket
Neįvykusių skrydžių kompensacija: Skycop
Virtuali SIM kortelė: Saily (5% nuolaida) | Airalo
Visa informacija vienoje vietoje:
Tailando atmintinės | Kelionių maršrutai
4 komentarų
Taip ir nesupratau dėl tų motorolerių teisių, jų reikia ar nereikia, kad galėčiau išsinuomot ir važinėti motoroleriu? Nes žadu aplankyti šią šalį ir būtų įdomu pakeliauti pačiai, o kaip minėjote tai gera idėja, tad būtų įdomu sužinoti dėl tų teisių.
Oficialiai reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (lietuviškas netinka). Realiam gyvenime daug užseniečių važinėja su savo šalies B kategorija arba išvis be vairuotojo pažymėjimo. Bauda 500 THB. Nuomos punktai neprašo parodyti teisių prieš nuomojant. Taip pat pasiklauskite savo kelionės draudimo kompanijos ar kompensuos gydymo išlaidas, jei nelaimė įvyko važiuojant su motoroleriu. Saugaus vairavimo!
O kaip lenviausiai gaudytis keliuose or kur vaziuoti? Turiu omeny kad keliu visai nepazysti ir nezinai i kria puse vaziuoti.
Google maps – reikia interneto arba programėle telefonui maps.me