Chiang Majų aplankiau šį kartą „Su reikalais” – laikiausi savo (dar vieną) jogos kursą. Pernai Chiang Majuje atostogavome su šeima (apie kelionę motoroleriu po Tailando Šiaurę skaitykit čia), šiemet šeimyna po šiaurę keliavo be manęs, nes paskutinę dieną prieš kelionę susirgau (jų nuotykiai – čia). Nieko neplanavau pamatyti ar aplankyti, visą savo laiką skyriau mokslams, ankstyviems pasivaikščiojimams po miestą ir mėgavausi veganiškomis ir vegetariškomis kavinėmis – jų ten sočiai. Visi veganai ir vegetarai privalo įtraukti Chiang Majų į savo kelionę po Tailandą! Aš vis gyvenu su mintimi atidaryti veganiškų-vegetariškų patiekalų restoraną Krabyje, jei atsirastų koks rimtas partneris – mielai tapčiau kompanjone!
Kiekvieną savo kelionę stengiuosi išnaudoti vaikščiojimui. Nuostabių dalykų gali pamatyti tiesiog be tikslo vaikštinėdamas po miestelį. Tailande, jei keliesi 9 ryto, o pusryčiauji 10 vaikščioti jau yra per karšta, bet aš mėgstu prabusti anksti, kai visi dar miega!
Labai džiaugiuosi savo viešbučio pasirinkimu – visiškai mano stiliaus, toks, koks man ir patinka, o ir kaina buvo labai gera, vieta ideali, aptarnavimas puikus, tad labai rekomenduoju – Pha Thai House Bookinge arba Agodoje. Tiesa, dar vienas mano patarimas – rinkitės brangesnį kambarį. Pigesni kambariai yra tiesiai po laiptais pirmame aukšte, aš pirmą naktį pernakvojus ten paprašiau, kad mano užsakymą pakoreguotų ir apsistojau geresniame numeryje. Šis tradicinio tajiško stiliaus viešbutukas tiks ieškantiems ekonominio varianto. Tai šeimos viešbutis, kur gali stebėti ir vietinių gyvenimą – kaip visi pasikeisdami rūpinasi šeimos senole, palaikydami jai kompaniją, kaip pasiskirsto darbus. Pusryčius gamina restoranėlyje – ir jie yra gėdingai pigūs. Viešbutis yra vos pora šimtų metrų nuo naktinio turgaus, prie pat sekmadieninio turgaus, visai netoli pagrindinių senamiesčio šventyklų – vieta ideali! Tiesa, jie turi prie pat baseino ir kelio ir labai pigių kambarių, tačiau jų per booking ir agoda nesiūlo – reiktų kreiptis tiesiai.
Kadangi beveik visą laiką skyriau mokslams, o kai mokausi valgau tik veganiškai su mažais vegetariškais nuklydimais (bet savęs neriboju jokiais apibrėžimais), o maitinimas šį kartą nebuvo įskaičiuotas, tad teko aplankyti daug veganiško – vegetariško maisto restoranėlių. #Sąmoningaskeliavimas – apima ne tik nešiukšlinimą, kultūros gerbimą, bet ir žvilgsnį į tai, ką dedi į burną. Net ir didžiausiems skeptikams rekomenduoju bent kartą išbandyti ir pasirinkti tokį maistą. Veganiškas ir vegetariškas maistas tikrai nėra nuobodus, bet taip pat jis negarantuoja, kad maistas sveikas (žr. foto į veganišką burgerį su keptomis aliejuje bulvytėmis 🙂 )
Aplankiau šiuos restoranus:
Good Souls kitchen – prabangesnis veganiško maisto restoranas. Valgiau labai skanius avinžirnių ir burokėlių kotletukus bei burnoje tiprstantį morkų pyragą. Rekomenduoju!
Pink house garden – valgiau keptas daržovių salotas ir jos buvo tik OK, bet galėjau išbandyt ir įdomesnį variantą – pasirinkau pati valgyti nuobodžiai 🙂
Taste from heaven ir vegan heaven – dvi kavines netoli viena kitos su tuo pačiu meniu, lankiausi abejose, abejos vertos užsukti.
Morning Glory – visai šalia mano viešbučio jauki maža kavinukė, kurioje netikėtai susitikau… savo draugę 🙂 Taip pat turi ir tajiško vegetariško maisto gaminimo kursus.
Amrita Garden – tik prasukau pro šalį – labai jaukus restoranėlis, deja, tą dieną nedirbo.
Aum restorane lankėmės su Chiang Majuje gyvenančia Donata ir tikrai turėjom labai sočius ir skanius pietus, kuriuos mielai pakartočiau, kaip ir mūsų susitikimą! Donata dar rekomendavo aplankyti: Healthy B, Free Bird caffee, Vegan paradise, Pure vegan paradise, Imm Aim vegetarian, Rustic&Blue, Salad consept.
Keliausite po Tailandą? Junkitės prie grupės „Tailandas iš pirmų lūpų” ar sekite mus FB „Apie gyvenimą Džiaugsmo gatvėj. Tailandas„.